Osprzęt ładowarek teleskopowych PDF Drukuj Email

Praktycznie każda firma produkująca ładowarki oferuje szereg akcesoriów dodatkowych montowanych na wysięgniku teleskopowym, np.: kosze dla ludzi i na materiały, haki, wciągarki czy widły. Ładowarkę, podobnie jak ciągnik czy kombajn, można wyposażyć w dodatkowe oświetlenie, klimatyzację, podgrzewane lusterka czy specjalną kratę ochronną na przednią szybę.

 

Z reguły osprzęt ładowarki teleskopowej montowany jest za pomocą szybkozłącza na wysiegniku teleskopowym, tak że maszyna może zostać błyskawicznie przygotowana do rzadko wykonywanych, bądź stale zmieniających się robót specjalistycznych. Szybkozłącze pozwala na zmianę narzędzia w ciągu  kilku minut, często - bez opuszczania kabiny przez operoatra. Jedynie narzędzia napędzane hydraulicznie muszą zostać przez operatora ręcznie podłączone do systemu hydrauliki maszyny. W praktyce budowlanej nie sprawdzają się bowiem szybkozłącza hydrauliczne. Są one ciągle zbyt drogie i awaryjne. Zaletą ręcznego łączenia układów hydraulicznych jest możliwość sprawdzenia przez operatora czystości i szczelności połączeń.

Osprzet ładowarki teleskopowej

  • chwytak do słomy/obornika. Nowy chwytak do obornika o poj. 1.75m3

  • Chwytak do bali, kompletny z uchwytem montażowym oraz przewodami.
  • Szufle ładowarkowa dedykowane do ładowarek teleskopowych - różne pojemności
  • Mechaniczne szybkozłącze koparkowe STRICKLAND Direct, dedykowane do koparko ładowarek Caterpillar
  • Chwytak do transportu słomy, obornika itp. Chwytak wyposażony w przewody hydrauliczne gotowe do podłączenia do maszyny, dolne/górne oraz boczne zęby ograniczają rozsypywanie materiału.
  • Chwytak do transportu słupów/bali, dedykowany do koparko ładowarek JCB 3CX/4CX
  • Chwytak do drewna. Chwytak o wysokiej wytrzymałości wyposażony w podwójne niezależne siłowniki zapewniające bezpieczne uchwycenie i transport materiału. Specjalnie zaprojektowane płyty boczne chwytaka zapewniają uchwycenie materiału szerszego od ich rozstawu. Mocowanie chwytaka na szybkozłącze zapewniające szybki montaż i demontaż z maszyny.

  • Nowe kom pletne oryginalne widły do palet dedykowane do koparko ładowarki JCB 2CX Streetmaster. Widły montowane na szybkozłącze przedniej łyżki ładowarkowej

 

 

Artykuły

Nowa seria ładowarek teleskopowych światowego producenta przegubowych i nożycowych podestów roboczych, przegubowych, nożycowych i podnośników koszowych Haulotte dorównuje innowacyjnością rozwiązań konstrukcyjnych i klasą produktu najlepszym markom ładowarek teleskopowych na świecie stając się dla nich nie lada konkurencją. Koncepcja konstrukcyjna nowych ładowarek teleskopowych Haulotte czyni je niezwykle stabilne oferując użytkownikowi możliwość pracy nawet na dość dużych stromiznach i pochyłach.

Więcej …