Osprzęt ładowarek teleskopowych PDF Drukuj Email

Praktycznie każda firma produkująca ładowarki oferuje szereg akcesoriów dodatkowych montowanych na wysięgniku teleskopowym, np.: kosze dla ludzi i na materiały, haki, wciągarki czy widły. Ładowarkę, podobnie jak ciągnik czy kombajn, można wyposażyć w dodatkowe oświetlenie, klimatyzację, podgrzewane lusterka czy specjalną kratę ochronną na przednią szybę.

 

Z reguły osprzęt ładowarki teleskopowej montowany jest za pomocą szybkozłącza na wysiegniku teleskopowym, tak że maszyna może zostać błyskawicznie przygotowana do rzadko wykonywanych, bądź stale zmieniających się robót specjalistycznych. Szybkozłącze pozwala na zmianę narzędzia w ciągu  kilku minut, często - bez opuszczania kabiny przez operoatra. Jedynie narzędzia napędzane hydraulicznie muszą zostać przez operatora ręcznie podłączone do systemu hydrauliki maszyny. W praktyce budowlanej nie sprawdzają się bowiem szybkozłącza hydrauliczne. Są one ciągle zbyt drogie i awaryjne. Zaletą ręcznego łączenia układów hydraulicznych jest możliwość sprawdzenia przez operatora czystości i szczelności połączeń.

Osprzet ładowarki teleskopowej

  • chwytak do słomy/obornika. Nowy chwytak do obornika o poj. 1.75m3

  • Chwytak do bali, kompletny z uchwytem montażowym oraz przewodami.
  • Szufle ładowarkowa dedykowane do ładowarek teleskopowych - różne pojemności
  • Mechaniczne szybkozłącze koparkowe STRICKLAND Direct, dedykowane do koparko ładowarek Caterpillar
  • Chwytak do transportu słomy, obornika itp. Chwytak wyposażony w przewody hydrauliczne gotowe do podłączenia do maszyny, dolne/górne oraz boczne zęby ograniczają rozsypywanie materiału.
  • Chwytak do transportu słupów/bali, dedykowany do koparko ładowarek JCB 3CX/4CX
  • Chwytak do drewna. Chwytak o wysokiej wytrzymałości wyposażony w podwójne niezależne siłowniki zapewniające bezpieczne uchwycenie i transport materiału. Specjalnie zaprojektowane płyty boczne chwytaka zapewniają uchwycenie materiału szerszego od ich rozstawu. Mocowanie chwytaka na szybkozłącze zapewniające szybki montaż i demontaż z maszyny.

  • Nowe kom pletne oryginalne widły do palet dedykowane do koparko ładowarki JCB 2CX Streetmaster. Widły montowane na szybkozłącze przedniej łyżki ładowarkowej

 

 

Artykuły

Zasady eksploatacji ładowarki teleskopowej czyli jak dbać o sprzęt


Jeśli kupujemy nową ładowarkę teleskopową warto zacząć dbać o maszynę już od początku jej użytkowania. Priorytetem będą więc regularne przeglądy, oraz „kultura” pracy operatora. Jak wiemy różnych operatorów można spotkać, i takich którzy szanują, jak i takich, którzy nie szanują powierzonych im maszyn – czy to lata doświadczeń, czy rozum, czy stosunek do szefa – operatora należy sobie wychować, tak by miał świadomość powierzonej mu pracy. Z technicznego punktu widzenia, jeśli  producent w instrukcji obsługi i konserwacji ładowarki nie zaleci inaczej - należy zadbać o właściwe smarowanie i naoliwienie odpowiednich elementów, tak by się one niepotrzebnie nie zacierały, a w konsekwencji przedwcześnie nie zużywały.

Więcej …