Opinie o ładowarkach teleskopowych JCB PDF Drukuj Email

Angielska firma JCB jest wiodącym producentem maszyn budowlanych i rolniczych. Nowoczesne, zaprojektowane z myślą o maksymalnej wydajności pracy ładowarki JCB wyposażone są w szereg innowacyjnych rozwiązań.

Mimo, że JCB wyprzedza swoich konkurentów o tysiące motogodzin pracy pomiędzy kolejnymi wizytami w warsztatach, to w ekstremalnych warunkach budowy należy się liczyć z awariami i usterkami nawet najbardziej niezawodnego sprzętu.

Naprawa ładowarki teleskopowej JCB , ze względu na znaczną liczbę unikalnych rozwiązań oraz nowinek technicznych, powinna być wykonywana wyłącznie przez autoryzowany serwis, lub serwis, którego specjalnością są ładowarki teleskopowe JCB. Mimo iż, producent zadbał o to, by mechanicy mieli ułatwione zadanie i łatwy dostęp do kluczowych podzespołów maszyny naprawa JCB nie jest zadaniem, którego może się podjąć każdy serwis maszyn budowlanych.

Warto również nadmienić, że choć naprawa JCB może się obyć bez użycia oryginalnych części zamiennych, nie warto podejmować takiego ryzyka. JCB każdą maszynę konstruuje z myślą o konkretnych zadaniach przed nią stawianych, stąd też części ją budujące są za każdym razem projektowane pod konkretną maszynę. Tylko naprawa JCB z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych zapewni dalszą efektywną i bezpieczną pracę maszyny.

JCB to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek maszyn budowlanych. Międzynarodowa firma JCB pochodzi z Anglii, gdzie produkuje sprzęt rolniczy i budowlany już od kilkudziesięciu lat. Jej maszyny są obecnie stosowane na wszystkich kontynentach i w każdych warunkach klimatycznych. Swoją popularność produkty firmy JCB zyskały dzięki łatwemu dostosowywaniu się do każdych, nawet najtrudniejszych warunków pracy. Użytkownicy cenią sobie także ich uniwersalność oraz komfort użytkowania.

Maszyny budowlane i rolnicze JCB jest uznawany za bardzo wytrzymały i co ważniejsze – jak mercedesy – nie tracacy na wartości w cyklu eksploatacji. To jak najbardziej słuszne przekonanie. Nie oznacza to jednak, że poszczególne części JCB są niezniszczalne. Sprzęt JCB powinien się sprawdzać w najmniej korzystnych warunkach i często używany jest nieustannie, przez 24 godziny na dobę, gdyż taka jest specyfika pracy na budowie, w kopalni, w pracach przeładunkowych lub innych. Nie powinno więc nikogo dziwić, że części JCB z czasem ulegają zużyciu. Wciąż jednak są to części zamienne wykonane z najlepszych materiałów.

Zużycie się poszczególnych elementów ładowarki teleskopowej nie oznacza oczywiście, że natychmiast trzeba ją wymienić na nową. To wiązałoby się ze znacznymi kosztami dla przedsiębiorstwa. Na szczęście w większości przypadków wystarczy jedynie wymienić zniszczone części JCB w profesjonalnym serwisie. Jako że JCB to bardzo popularna w Polsce marka, nie powinno być najmniejszego problemu z nabyciem części.

 

Artykuły

Trudno  oprzeć się wrażeniu gdy widzi się maszynę, która mimo niskiej wysokości własnej dysponuje dużą siłą i zasięgiem pracy i działania. Nowa seria ładowarek teleskopowych Weidemann LP przeznaczonej do szczególnie ciężkiej pracy. Dzięki modułowej konstrukcji osprzętu jak i samej ładowarki można ją dowolnie  konfigurować w licznych wariantach i wersjach wyposażeniowych, bezpiecznym dachem kierowcy lub kabiną, wahaczem załadowczym lub ramieniem teleskopowym – dzięki temu są przygotowane do każdego zadania ładowarki kołowej i teleskopowej. Podnośniki te pracują przede wszystkim w szeroko pojętym rolnictwie, w zakładach budowlanych, drobiarskich kopalnictwie i przemyśle zastępując wiele specjalistycznych maszyn ninnego typu.

Więcej …