Ładowarki teleskopowe JCB PDF Drukuj Email

Najpopularniejsze ładowacze teleskopowe - najlepsze maszyny do transportu, magazynowania i przeładunku towarów i elementów dla budownictwa i rolnictwa

Symbol mocy, osiągów i stylu JCB w konkurencji ładowarek teleskopowych.
Szeroka oferta maszyn JCB zaprojektowanych specjalnie aby zapewnić wysoki poziom wydajności i niskie koszty eksploatacji których oczekujesz

Tutaj znajdziecie Państwo pełną listę wszystkich używanych sprzętów w dziale ładowarki teleskopowe tak dedykowanych budownictwu jak i branży rolniczej.

 

Żeby skontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcą używanej maszyny z działu ładowarki teleskopowe prosimy skorzystać z danych kontaktowych, które są umieszczone na każdej stronie produktu. Możecie również Państwo przeglądać oferty sprzedaży używanych maszyn w dziale ładowarki teleskopowe wybierając konkretny model. Żeby znaleźć konkretną używaną maszynę w dziale ładowarki teleskopowe JCB prosimy użyć formularza poniżej, dzięki któremu będziecie mogli Państwo określić typ, markę i lokalizacje używanej maszyny w dziale ładowarki teleskopowe, która Państwa interesuje.

 

JCB to jeden z najpopularniejszych producentów ładowarek teleskopowych. Żółte koparki, koparko-ładowarki, wózki widłowe czy  ładowarki teleskopowe JCB na trwałe wpisały się na rynek maszyn rolniczych i budowlanych. JCB ma w swojej ofercie również kilka rodzajów maszyn rolniczych, na przykład Fastrac czy właśnie ładowarki teleskopowe.

JCB produkuje trzy modele ładowarek teleskopowych o udźwigu 3,1 tony (531–70 Agri, 531–70 Agri Plus, 531–70 Agri Super). Poza identycznym udźwigiem jednakowa jest też maksymalna wysokość wysięgnika – 7 m. W modelu 531–70 Agri zastosowano turbodoładowany silnik o mocy 100 KM. 531–70 Agri Plus i 531–70 Agri Super napędzane są 125-konną jednostką z intercoolerem. Oba silniki produkowane są przez firmę JCB. Model Agri Super wyposażono w 6-biegową skrzynię (umożliwiającą jazdę z prędkością 40 km/h) z blokadą zmiennika momentu na 6. biegu (taka przekładnia dostępna jest we wszystkich modelach Agri Super). Skrzynie biegów ze zmiennikiem momentu umożliwiają operatorowi wybór jednego z trzech trybów jazdy (ekonomiczny, mocy, jazdy terenowej), dostosowując maszynę do róźnych warunków pracy. JCB 531–70 Agri Plus posiada 4-biegową skrzynię powershift, która pozwala osiągnąć maksymalną prędkość 32 km/h.

 

Wśród używanych ładowarek teleskopowych najczęsciej pojawia się marka JCB ładowarki teleskopowe. Powodem dla którego są to najpopularniejsze ładowarki teleskopowe jest to, że firma ta od wielu lat zaopatruje w różnego rodzaju sprzęt firmy budowlane i rolnicze.

JCB 530-70SX turbo z 2002 roku z silnikiem Perkinsa o mocy 100 KM dostępny jest za 125 660 zł (wszystkie podane ceny są brutto). Maszyna ma udźwig 3 tony i wysokość podnoszenia teleskopowego ramienia 7 m. Ładowarka wyposażona jest w paleciak, nowe opony i zaczep transportowy. Wersję 530S z tego samego roku można kupić za 120 780 zł. Z kolei rok młodsza 530S kosztuje już 137 860 zł.Jeszcze więcej kosztuje wersja 530-70SXL z 2003 – 145 180 zł. Ta ostatnia wyposażona jest w silnik o mocy 115 KM i może poruszać się pod drodze z prędkością 40 km/h. To wzbogacona wersja została wyposażona w wyjścia hydrauliczne z tyłu i z przodu, amortyzator ramienia, możliwość zmiany obrotów wentylatora chłodnicy, rozłączany przedni napęd i klimatyzację. To sprawia, że niektórzy decydują się na wydatek nieco większy niż planowany. Warunkiem musi być przydatność wyposażenia dodatkowego i możliwości wykorzystania w warunkach danego gospodarstwa. Jednak nie wszystkie modele mają bogate wyposażenie dodatkowe. Zdarza się, że ładowarka w dobrym stanie z niedużą liczbą mth nie ma nawet łyżki. Może to stanowić problem, ale łatwy do rozwiązania. Są firmy, które sprzedają osprzęt dodatkowy do najpopularniejszych ładowarek (JCB, Merlo, Manitou). Przykładowo łyżkę objętościową (2,2 m3) można kupić za 6000 zł. Cena łyżek objętościowych uzależniona jest od ich wymiarów, przykładowo łyżkę o pojemności 1 m3 można kupić za 4700 zł, a krokodyla za 8200 zł. Specjalny kosz do ładowarek kosztuje 10 980 zł.

 

Artykuły

Zasady eksploatacji ładowarki teleskopowej czyli jak dbać o sprzęt


Jeśli kupujemy nową ładowarkę teleskopową warto zacząć dbać o maszynę już od początku jej użytkowania. Priorytetem będą więc regularne przeglądy, oraz „kultura” pracy operatora. Jak wiemy różnych operatorów można spotkać, i takich którzy szanują, jak i takich, którzy nie szanują powierzonych im maszyn – czy to lata doświadczeń, czy rozum, czy stosunek do szefa – operatora należy sobie wychować, tak by miał świadomość powierzonej mu pracy. Z technicznego punktu widzenia, jeśli  producent w instrukcji obsługi i konserwacji ładowarki nie zaleci inaczej - należy zadbać o właściwe smarowanie i naoliwienie odpowiednich elementów, tak by się one niepotrzebnie nie zacierały, a w konsekwencji przedwcześnie nie zużywały.

Więcej …