Ładowarki teleskopowe Manitou Drukuj Email

Nowoczesne i niezawodne ładowarki teleskopowe MANITOU

Prawie 50 letnie doświadczenie Manitou w produkcji podnośników zaowocowało stworzeniem maszyn

przeznaczonych do bardzo ciężkich prac. Ładowarki teleskopowe Manitou wyposażone są w turbodoładowany silnik MERCEDES i hydrostatyczny napęd (pompa hydrauliczna o zmiennym przepływie i silnik hydrauliczny o zmiennym wydatku).

Hydrostatyczny napęd pozwala operatorowi na wykonywanie wszelkich prac bez konieczności zmieniania biegów.
Maksymalny udźwig maszyn MHT może wynosić 16 000 kg a maksymalna wysokość podnoszenia to nawet 10 metrów.
Doskonale nadają się do prac rolniczych, w tartakach, kopalniach, kamieniołomach, przemyśle, portach i przystaniach.

Wśród maszyn najmniejszych na uwagę zasługują maszyny kompaktowe. Manitou MLT 627 Turbo Compact to ładowarka łącząca dobre osiągi z kompaktowymi wymiarami (2,01 x 2,06 m). Maksymalny zasięg wysięgnika wynosi ponad 5,5 m, a udźwig 2,7 tony. Zasięg do przodu wynosi 3,2 m. Maszyna napędzana jest 4-cylindrowym silnikiem Perkins o mocy 101 KM (turbodoładowany). Maksymalny moment obrotowy 412 Nm osiągany jest przy 1400 obr./min. W MLT 627 Turbo Compact napędzane są wszystkie cztery koła.

 

Historia marki MANITOU

Pewnego dnia 1957 roku, Marcel Braud - założyciel Manitou, wpadł na nowatorski pomysł aby zamienić stronami ciągnik rolniczy i dodać z przodu maszt do podnoszenia i sterowanie hydrauliczne.
W ten sposób powstał pierwszy na świecie terenowy wózek widłowy, co przyczyniło się do rozsławienia firmy Manitou.

Dziś główna siedzibą grupy jest Ancenis w zachodniej Francji, firmą od 1998 roku zarządza syn założyciela Marcel Claud Broud. W 2005 roku firma osiągnęła obrót w wysokości 985 milliona euro.

Grupa Manitou zatrudnia 2243 osób, posiada 17 przedstawiciel i 500 punktów sprzedaży na całym świecie. Dzięki temu jest światowym liderem wśród producentów terenowych wózków widłowych.

Główną przyczyną osiągnięcia tak wielkiego sukcesu jest to, że firma oferuje rozwiązania odpowiednie dla każdego użytkownika.
MANITOU oferuje najszerszy wachlarz produktów na rynku, obejmujący trzy główne sektory działalności:
 • Budownictwo
 • Rolnictwo
 • Przemysł
Firma jest obecna w 120 krajach. W Ameryce Północnei i Południowej, Japonii, Australii, Europie i Afryce Południowej wszyscy znaja markę Manitou.

Cały wachlarz produktów przedstawiony jest na stronach internetowych przedstawicielstw Manitou:

 

 • MANITOU: przemysłowe i półprzemysłowe terenowe wózki widłowe i wózki widłowe
 • MANISCOPIC: ładowarki teleskopowe o dużej ładowności, oraz maszyny obrotowe
 • MANILOADER: ładowarki kompaktowe
 • MANITRANSIT: podnośniki montowane na ciężarówkach
 • MANIACCESS: platformy dostępowe
 • MANIHOE: koparkoładowarki
 • MANILEC: sprzęt magazynowy

 

 


MANITOU to maszyny MLT szczególnie chętnie wykorzystywane do zastosowań w rolnictwie.
Przeznaczone są do ciągłej pracy w bardzo trudnych warunkach. Dzięki prawie 50 letniemu doświadczeniu MANITOU w produkcji urządzeń dla rolnictwa sprawiło, że „telehandlery" MANITOU uznawane są za maszyny trwałe, niezawodne, stworzone po to, aby spełniać stawiane im wymagania. Cechuje je przede wszystkim łatwość obsługi,wysoka sprawność i wydajność. Nasi specjaliści będą pomocni przy wyborze odpowiedniego urządzenia MANITOU tak,aby w pełni dostosować go do specyfiki wykonywanych prac.

 

Kompaktowa budowa i teleskopowe ramię maszyny oszczędzi twój czas podczas prac w ograniczonych przestrzeniach (garaże, piwnice, szklarnie). Twisco jest bardzo poręczną i łatwą do transportowania maszyną. Może być transportowana na zwykłej przyczepie. Charakteryzuje się bardzo małym promieniem skrętu (2,22m) jak i bardzo dobrymi parametrami pracy (zasięg w górę 4,0 m, w przód 2,13 m). Napęd na wszystkie trzy koła pozwala swobodnie przemieszczać się w ciężkim terenie. Istnieje również możliwość adaptacji szerokiej gamy dodatkowego oprzyrządowania (widły, łyżka, łyżka 4w1, łyżka z chwytakiem, wiertło, zamiatarkę, itp.)

W roku 1993 do typoszeregu „telehandlerów" Manitou dołączyły teleskopowe podnośniki z obrotem. W ten sposób Manitou potwierdziło swoją pozycję światowego lidera w produkcji terenowych maszyn służących do podawania materiałów na wysokość. Obrotowe ładowarki teleskopowe typu MRT to kombinacja trzech maszyn:

 1. ładowarki teleskopowej
 2. dźwigu
 3. platformy do prac na wysokościach

Seria MRT skonstruowana została w oparciu o najlepsze komponenty:

 1. Hydrostatyczny napęd Rexroth
 2. Rozdzielacze hydrauliczne Danfos
 3. Przekładnia zębata wieżyczki Rotherd
 4. Reduktor Trasmital
 5. Osie Hurthac

MANITOU serii MRT napędzane są silnikami PERKINS o mocy 101 KM. W zależności od typu maszyny (MRT 1432, MRT 1542, MRT 1742) maksymalna wysokość podawania ładunku to od 14 do 17 m a maksymalny udźwig wynosi od 3200 co 4200 kg.

Seria Wózków Terenowych Manitou MSI (udźwig 2 - 5 T)
Wózki widlowe przeznaczone do prac wewnątrz budynków (napędzane silnikami TOYOTA - zasilanie LPG) i na zewnątrz (napędzane silnikami wysokoprężnymi PERKINS). Napęd hydrostatyczny na dwa lub cztery koła. Wózki widłowe mogą być wyposażone w maszty typu duplex lub triplex. Możliwość indywidualnego dostosowania wyposażenia maszyny do potrzeb użytkownika jest niewątpliwą zaletą wózków widłowych i ładowarek teleskopowych MANITOU.

 

Artykuły

Firmy i przedsiębiorstwa, których charakter pracy lub możliwości obsługi parku maszynowego nie pozwalają na bezproblemowe utrzymywanie maszyn w należytym stanie przez cały rok (należy bowiem pamiętać, że nieużywana maszyna niszczy się szybciej niż stosownie eksploatowana), często korzystają z usług oferowanych przez różnorakie wypożyczalnie sprzętu budowlanego. Wynajmujący nie angażuje się wówczas w serwisowanie, ubezpieczenia, a co ważniejsze – nie zamraża często setek tysięcy złotych w zakupie nowej lub używanej ładowarki teleskopowej.

Więcej …